پارتیشن تک جداره MDF

پارتیشن تک جداره MDF

پارتیشن تک جداره ام دی اف

معرفی پارتیشن تک جداره ام‌دی‌اف:

پارتیشن تک جداره ام‌دی‌اف، از MDF، شیشه و یا ترکیبی از آن‌ها ساخته می‌شود.کابری اصلی این پارتیشنها بیشتر برای محیطهای اداری و سازمانی استفاده میشود .البته ناگفته نماند که در محیطهای مسکونی نیز مورد استفاده قرار میگیرد . معمولاً برای محیط‌های  اداری ترکیب MDF و شیشه و برای محیط‌های خانگی،MDF ابزار خورده و تزئینی طرفداران بسیاری دارد.

ارتفاع پارتیشن‌ها به نوع کاربری آن و سلیقه مشتری بستگی دارد و هیچ محدودیتی ازنظر سازنده ندارد. درب این نوع پارتیشن‌ها نیز ویژگی‌های پارتیشن را دارد ولی ارتفاع استاندارد آن از دو متر کمتر توصیه نمی‌شود

کاربرد پارتیشن های تک جداره ام دی اف در فضا های اداری و سازمان برای همگان روشن و قابل لمس هست و تقریبا همه با آن آشنایی کامل را دارن و میدانند که یکی از دلایل استفاده از این نوع پارتیشن به دلیل زیبایی ، قیمت مناسب آن ، تنوع رنگ بسیار زیاد آن و قابلیت ست کردن آن با سایر مبلمان اداری مانند قفسه ها و کمدها و میزهای مدیران و پرسنل میباشد .علاوه برمواردی که ذکر شد بهتر است که بدانید پارتیشن‌های ام‌دی‌اف تک جداره به دلیل قابلیت ابزار خوری و ماشین‌کاری بر روی آن‌ها، استفاده تزئینی هم دارند.

به غیر از کاربرد پارتیشن های تک جداره ام دی اف در محیطهای اداری ، بهتر است که به کاربرد مسکونی آن نیز اشاره ای بکنیم.

معمولاً با نصب پارتیشن تک جداره در فضای مسکونی، اتاق‌خواب‌های بزرگ را برای جداسازی فضا خواب از فضای تلویزیون یا فضای کار و … به دو بخش تقسیم می‌کنند. چنانچه فضای مسکونی دارای سالن پذیرایی یا هال با وسعت بالا باشد، آن را به دو بخش پذیرایی و هال بنا به سلیقه تقسیم می‌کنند.

پارتیشن تک جداره ام‌دی‌اف، کاربردهای زیادی در محیط‌های مختلف دارد ولی نوع ساخت آن بسیار مهم است. در طراحی، ساخت و حتی نصب پارتیشن تک جداره، باید نهایت دقت، تجربه و سلیقه را به کار برد. پس برای سفارش این پارتیشن‌ها به پارتیشن ساز حرفه‌ای و باتجربه مراجعه نمایید.

انواع پارتیشن تک جداره ام‌دی‌اف:

نوع این پارتیشن‌ها را مشتری بسته به نوع سلیقه و کاربری فضا تعیین می‌کند. البته مشاوره با پارتیشن ساز نیز در این تصمیم‌گیری مؤثر است. مثلاً برای محیط‌های خانگی اغلب از پارتیشن ام‌دی‌اف به‌تنهایی استفاده می‌شود ولی به جهت ایجاد فضایی دکوراتیو، آن را ابزار می‌زنند و تزئیناتی بر روی آن ایجاد می‌نمایند. در محیط‌های اداری پارتیشن‌ها معمولاً ترکیبی از ام‌دی‌اف و شیشه است.پروفیل این پارتیشن‌ها، محکم و درب آن‌ها قابلیت ایجاد قفل را دارد. گاهی در محیط‌های اداری از ام‌دی‌اف به‌تنهایی استفاده می‌کنند و گاهی ممکن است به درخواست مشتری، برخی قسمت‌های آن ابزار بخورد.

ویژگی‌ها و مزایای پارتیشن تک جداره ام‌دی‌اف:

  • پارتیشن تک جداره در رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون تولید می‌شود و قدرت انتخاب مشتری را بالا می‌برد.
  • متأسفانه این نوع پارتیشن‌ها عایق صوت و حرارت نیستند. حتی اگر تا سقف هم اجرا شوند، این خاصیت را ندارند.
  • قیمت پارتیشنMDF بسیار مناسب است.
  • به‌سرعت نصب می‌شود و قابلیت جابه‌جایی بعد از نصب دارد.
  • ابعاد این نوع پارتیشن تک جداره، بسیار متنوع است.
  • قابلیت برش خوری، آن را به ‌وسیله‌ای دکوراتیو و تزئینی نیز تبدیل کرده است

نظر خود را بنویسید