مزایای کابینت ام دی اف

مزایای کابینت ام دی اف

مزایای کابینت ام دی اف 

چوب های ام دی اف به خاطر هماهنگی با طبیعت که دارند راحت می توانید با هر سبکی از طراحی داخلی آن را مخلوط کنید.

ام دی اف ها از ضایعات دورریختنی چوب ها به وجود می آیند و به همین دلیل دارای تنوع طرح و رنگ های زیادی هستند و همین مساله باعث می شود تا این جنس از کابینت ها طرفداران زیادی داشته باشد. البته باید گفت که ام دی اف ها توانایی بالایی در هماهنگی با دیگر عناصر و قسمت های دکوراسیون خانه دارند و این به نوعی نقطه قوت شان محسوب می شود.

با وجود اینکه طرح های زیادی از کابینت به بازار آمده ولی همچنان کابینت ام دی اف محبوبیت خود را از دست نداده است تنوع بالا در رنگ و طرح، همچنین سازگاری با طبیعت ازجمله علت های محبوبیت این عنصر استمقاومت بالای این محصول در برابر رطوبت استفاده آن را در فضای آشپزخانه تضمین می کند همچنین نگران استفاده از آن در شرایط آب و هوایی مرطوب نباشد بخصوص که در حال حاضر ام دی اف های جدید که کاملاً رویه آن پرس است تولیدشده است که اجازه عبور ذره ای رطوبت را به داخل چوب نمی دهد از دیگر مزایای ام دی اف عایق صدا بودن و مقاومت بالا در برابر حرارت است از دیگر ویژگی های آنها مقاومت در برابر حشرات و قارچ هاست ام دی اف ها در انواع قابل انعطاف نیز تولید می شوند که در پروسه ی تولید با برخی مواد شیمیایی به آن خواص پلاستیکی و شکل پذیربودن را اضافه می کنند از جمله مزایای کابینت های تولید شده از ام دی اف می توان به سطح آنها اشاره کرد که به راحتی و بدون زحمت تمیز می شوند البته برای ماندگاری کیفیت هرچه بیشتر آن توصیه می شود که از شوینده های بسیار قوی استفاده نشود و در صورت استفاده از شوینده های خانگی بلافاصله سطح آن خشک گردد از دیگر مزایای کابینت هایی که از ام دی اف ساخته می شوند می توان به قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن آنها اشاره کردکابینت های تولید شده از ام دی اف دچار تغییر شکل و انحراف نمی شوند.

برای ساخت کابینت به این نکات توجه کنید

در قسمت هایی که امکان دارد از کابینت های قدی استفاده کنید همچنین می توانید ارتفاع کابینت های بالایی را بلندتر در نظر بگیریداستفاده از کشو به جای کابینت طبقه ای در بعضی قسمت ها مانند زیر گاز ایده خلاقانه ای است. درصورتی که اهل پخت وپز روزانه هستیدبهتر است از شلف و طبقاتی که بدون در هستند در فضای آشپزخانه کمتر استفاده کنید لازم به ذکر است که تمیز کردن چربی از این قسمت ها به سختی صورت می گیرد در جنس و بافتی که انتخاب می کنید، دقت کنید. حتماً از جنس مقاوم در قسمت هایی مثل ظرف شویی که رطوبت بیشتری دارد، استفاده کنیدتا جایی که امکان دارد از کمترین بافت در سطح رویه کابینت ها استفاده کنید. ناهمواری ها محل مناسبی برای جمع شدن میکروب هستند بخصوص جنس سطح رویه کابینت را صاف و صیقلی انتخاب کنید.

 

نظر خود را بنویسید