انواع پارتیشن های اداری: انتخاب مناسب برای فضای کاری شما

انواع پارتیشن های اداری: انتخاب مناسب برای فضای کاری شما

در طول چند سال گذشته، پارتیشن های اداری تبدیل به یک روند محبوب در دفاتر و سازمان های سرار جهان شده است. امروزه بیش از هر زمان دیگر، داشتن یک دفتر طراحی خوب برای اکثر شرکت ها بسیار مهم است. مهم نیست که بخش کسب و کار شما چیست، یک دفتر به عنوان مرکز متمرکز برای کل سازمان محسوب می شود و ظاهر آن اهمیت دارد. اینکه آیا شما در دفتر مهندسی و یا طراحی دارید تصویر شرکتتان و محیط دفترتان بسیار مهم است و تمام جنبه های شرکت ضروری است.

در خصوص طراحی داخلی و پارتیشن بندی ادارات این نکته حائز اهمیت است که هیچکدام از شرکت شبیه هم نیستند و این باعث شده رقابت در این حوزه بیشتر شود تعمیر و نوسازی دفتر و طراحی می تواند همانند طراحی داخلی برای خانه شما هیجان انگیز باشد.

البته داشتن دفتر شیک کافی نیست باید هر کدام از بخش ها جدا از هم باشد و این خود یکی از ویژگی دفاتر مدرن می باشد. اگر شما یک فضای باز بزرگ دارید پس چگونه میخواهید آن را تقسیم بندی کنید شما نیاز دارید که هر کدام از قسمت ها حریم خصوصی داشته باشند و این با پارتیشن اداری و پارتیشن های دوجداره امکان پذیر است.

پارتیشن های اداری

پارتیشن اداری چیست؟

ما در مقاله قبلی سایت به طور مفصل این موضوع که پارتیشن اداری چیست توضیح داده ایم پارتیشن های اداری سریع ترین، ساده ترین و ارزان ترین روش برای ایجاد یک فضای کاری کارآمد هستند. پارتیشن های اداری می تواند به صورت موقت یا دائمی باشد می تواند فضای مورد نیاز شما را به قسمت های مختلف تقسیم کند و به عنوان یک دیوار موقت از آن استفاده کنید. پارتیشن ها انواع مختلفی دارند از جمله پارتیشن دو جداره و پارتیشن شیشه ای و پارتیشن تک جداره و پارتیشن آلومنیومی که بر حسب سلیقه و متراژ و کاربرد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انواع پارتیشن اداری

  • پارتیشن دو جداره ام دی اف
  • پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن دو جداره ام دی اف

مناسب برای هر محیط اداری پارتیشن های چوبی یا پارتیشن های دوجداره ام دی اف یک نگاه سنتی به دفتر کار شما می دهند در حالی که حس گرما برای شما زنده می کنند آنها سال هاست در صنعت اداری مورد توجه بسیاری از علاقمندان قرار می گیرند.

سیستم های تقسیم بندی چوب در انواع مختلف از قبیل چوب فشرده با روکش mdf وجود دارند پارتیشن های از جنس چوب به دلیل وزن سبک آن و اتصالات راحت آنها می توانید راحتی جا به جا کنید و به جای دیگر منتقل کنید.

یکی از نگرانی های در محیط اداری امنیت و ایمنی ساختمان می باشد هم از نظر سرقت هم آتش سوزی پارتیشنهای دوجداره ام دی اف ضد حریق هستند زیرا آنها می توانند به آتش سوزی یک منطقه کمک کنند و شعله ها را گسترش دهند .

پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن آلومینیومی که یکی ازبادوام ترین سیستم های پارتیشن بندی موجود است هر چند هنوز هم هنگام نصب و جابه جای یکسری از مشکلات کوچک دارد ولی در عوض سریع با حداقل خطا نصب می شوند تمام قاب های آلومنیومی را می توان با روکش های مختلفی پوشش داد یکی از مزیت های پارتیشن آلومنیومی هم می توان همین مورد را بازگو کرد که امکان اینکه آنها را با شیشه یا پرده خصوصی سازی کرد را دارد و این گونه پارتیشن ها از رتبه های کاهش صدا برخوردار هستند .

پارتیشن آلومینیومی

 

مزایای پارتیشن اداری

مقرون به صرفه

بدون شک پارتیشن اداری بسیار مقرون به صرفه تر از دفتری است که با استفاده از دیوار های دائمی تشکیل شده است بسته به سطح کیفی و طراحی مورد نیاز شما می توانید آن را سرمایه گذاری نسبتا ارزان برای اداره که به طور کلی می تواند آن را تغییر دهد.

کاربردی

یکی از مزیت های پارتیشن اداری آن است که می توانید در زمان کمتری آن را جایگزین دیوارهای پیش ساخته گنید و هر زمان نصب یا حذف کنید.

حفظ حریم خصوصی

یکی از بزرگترین عوامل تأثیرگذار شرکت هایی که در سیستم های پارتیشن بندی سرمایه گذاری می کنند این موضوع است که می توانند فضاهای بیشتری برای خصوصی سازی درست کنند وقتی شما یک دفتر با فضای باز داریر بهترین راه حل برای خصوصی سازی آن پارتیشن اداری می باشد.

زیبایی شناسی

باور کنید یا نه، پارتیشن های اداری در واقع می تواند به عنوان یکی از شیک ترین عناصر دفتر شناخته شود با استفاده از بسیاری از سبک های مختلف طرح ها و مواد انتخابی شما می توانید از آنها برای تکمیل و یا حتی طراحی دفتر خود استفاده کنید آنها را با آرم شرکت تصاویر یا رنگ های اصلی خود طراحی کنید .

نور طبیعی

این مزایا عمدتا در پارتیشن بندی شیشه ای یا آنهایی که از پارتیشن بندی با شیشه های کوچک استفاده می کنند می توانند نور طبیعی در یافت کنند روشنایی طبیعی ثابت شده است که روحیه کارکنان را افزایش می دهد ما در این مقاله مزایای پارتیشن اداری شیشه ای را کامل توضیح داده ایم اگر شما علاقمند برای نصب پارتیشن بندی بودید شرکت چوبا فرم در خدمت شما است.

 

نظر خود را بنویسید