کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه، از این نظر مهم است که آشپزخانه به عنوان قلب دوم خانه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

انتخاب متریال مناسب فضای آشپزخانه نیز یک انتخاب مهم محسوب می شود. مهمترین نکته در انتخاب طراحی دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کابینت شیک و مناسب است.کابینت MDFمی تواند انتخاب مناسبی برای آشپزخانه باشد، در حال حاضر این نوع کابینت جایگاه بالایی پیدا کرده اند.

مزایای کابینت MDF

کابینت MDF از نظر قیمت هم مناسبتر هستند از آنجایی که MDF از فیبرهای چوبی، موم رزین ساخته شده است، ارزانتر از سایر جنس کابینت های موجود در بازار است. اگر قصد دارید کابینت آشپزخانه با هزینه مناسب عوض کنید،کابینت MDF پیشنهاد عالی می باشد.

سطح کابینت MDF از از لایه های وینیل ساخته شده است ، به راحتی تمیز می شوند .می توانید بایک اسفنج مرطوب سطح کابینت را پاک کنید. نکته مهم برای تمیز کردن کابینت این است که، باید کامل خشک شود که از آسیب های ناشی از رطوبت جلوگیری شود.

انواع مختلف کابینت

کابینت های چوبی یکی از انواع مختلف کابینت ها هستند که از مقاومت پایین تری برخوردار می باشند و اگر در رطوبت و آب قرار بگیرند سریع واکنش نشان می دهند و پوسته پوسته می شوند. این نوع کابینت به دلیل آنکه تمام بدن آن از چوب است قیمت آن از سایر مدل ها گرانتر است.

کابینت های هایگلاس نوعی از کابینت MDF است که باروکش براق و پلاستیکی از جنس پلکسی گلاس پوشانده شده است . این روکش زیبایی منحصر به فردی به کابینت ها می دهد.این نوع کابینت ها برای فضاهای کوچک که از نور کافی ندارند بسیار مناسب است به دلیل آنکه سطح براق است و نور منعکس می کند.

کابینت MDF ظاهری شبیه به چوب دارد که با انواع روکش ها پوشش داده می شود.MDF از محصولات چوب است با ضخامت کم تولید می شود و وزن بسیار سبکی هم دارد.مزیت این نوع کابینت این است که در مقابل رطوبت و حرارت مقاوم است به همین دلیل برای دور سینک ظرفشویی و کفپوش مناسب می باشد.

استفاده از کابینت های فلزی امروزه کاهش یافته است به دلیل آنکه مقاومت آنها در برابر حرارت، زنگ زدگی، آلودگی بسیار کم است .

 جنس کابینت آشپزخانه

برای ساخت بدنه های کابینت آشپزخانه از پانلهای لایه ای، نئوپان و MDF با روکشهای طبیعی و مصنویی مانند: لترون ملامینه و HPL...استفاده میشود و برای صفحات رویه کابینت نیز که مستقیماً در معرض نفوذ آب، سائیدگی، حرارت و دیگر عوامل فرسایشی قرار دارد از نئوپان یا MDF با ضخامت های بالاتر 40 الی 36 میلی متر با روکش هایی از جنس HPL و دیگر روکشهای مقاوم در برابر فرسایش که به وسیله رزین ضد آب به نئوپان میچسبد استفاده میکنند. استفاده از HPL چه در طرحای مات یا براق بر روی صفحات کابینت این مزیت ر دارد که علاوه بر موجود بودن در ضخامت های بالا، قابلیت پست فرمینگ زیر دستگاه پرس را داشته و بعد از پرس می تواند به صورت لبگرد در آمده ( یک لب یا دو لب گرد) که این پروسه هم بر زیبایی هم به حفاظت صفحه کابینت می افزاید.

کابینت مدرن

کابینت های مدرن یکی از انواع کابینت آشپزخانه هستند که در سالهای اخیر سوژه طراحی داخلی بسیاری از منازل شده اند. با توجه به اینکه دکوراسیون ما ایرانی ها نیز کم کم به سمت دکوراسیون شرقی و اسپرت که گاها جوان پسند نیز گفته میشود می رود لذا کابینت های مدرن یکی از انواع مورد توجه کابینت هستند. در کل تعریف کاملی نمی توان از کابینت مدرن داشت ولی میتوان گفت در واقع ترکیب طراحی داخلی مدرن آشپزخانه با استفاده از کابینت هایی با متریال و رنگ مدرن یک آشپزخانه مدرن بوجود می آورد.

کابینت مدرن

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک از پرطرفدارترین و محبوب ترین نوع کابینت آشپزخانه میباشد. کابینت کلاسیک به کابینتی گفته میشود که جنس آن از چوب و درب های آن برجسته و روی آنها حکاکی شده باشد. این نوع کابینت نمایی سلطنتی دارد و روی دستگیره های فلزی آن نقش و نگاری شده است. استفاده از این کابینت های کلاسیک فضایی نوستالژیک به دکوراسیون منزل میدهد و تداعی کننده یک آشپزخانه ی تمام چوب است. این نوع کابینت را هم میتوان در آشپزخانه های کوچک و هم در آشپزخانه های بزرگ تعبیه کرد. نصب این کابینتها به دلیل داشتن عمق و ارتفاع متنوع باعث بهینه سازی فضای آشپزخانه شده و در نتیجه می توان بهترین استفاده را از فضا نمود.

به دلیل استفاده از چوب در ساخت کابینت کلاسیک, حضور آن در آشپزخانه فضایی گرم و صمیمی ایجاد می کند. از جمله مشخصات اصلی این نوع کابینت ها تاج و درب ابزار خورده و سرستون منبت کاری شده می باشد. علاوه بر آن در ساخت این کابینت ها می توان ویترین شیشه ای تعبیه نمود و برای قرار دادن ظروف تزئینی و زیبا از آن استفاده کرد. کابینت های کلاسیک اصولاً با رنگ های تیره رنگ آمیزی می شوند و با استفاده از لامپ های تزئینی و لوسترهای زیبا می توان فضای آشپزخانه را نورپردازی نموده و زیبایی این کابینت ها را به نمایش گذاشت.

 

کابینت کلاسیک