پارتیشن شیشه ای

پارتیشن های شیشه ای از پرطرفدارترین پارتیشن ها برای محیط های اداری با ماهیت کار دست جمعی میباشد. قیمت پارتیشن شیشه ای بسته به نوع متریال متفاوت است.

 بطور کلی پارتیشن شیشه ای در چوبا فرم به دو نوع تقسیم میشود.که به طور مفصل هر کدام را توضیح می دهیم و مزایا و معایب آنها را بازگو می کنیم.

پارتیشن شیشه ای آلومینیوم استیل 

این نوع پارتیشن شیشه ای اداری، دارای فریم از جنس آلومینیوم متراکم بوده ومتریال پوششی آن نیز از شیشه های دو جداره و یا تک جداره میباشد.

پارتیشن شیشه ای ام دی اف

این نوع پارتیشن شیشه ای دارای استراکچر و فریم از جنس mdfمی باشد ولی متریال پوششی این محصول نیز شیشه غالب میباشد.

هر یک از انواع بالا دارای قابلیت و مشخصات خاص خود بوده و بنا بر نیاز هر فضا ارائه میگردد که در کارکرد و قابلیتها تفاوتهای زیادی با یکدیگر دارند.

مزایای پارتيشن شيشه ای با فریم آلومينيوم استيل

  • زیبایی
  • استحکام
  • قابلیت بسیار بالای آکوستیک
  • تولید مدولار 
  • قابلیت جابجایی این پارتیشن و نصب مجدد آن در محل های دیگر بدون آسیب و با هزینه پایین
  • نوردهی بالا
  • سطح اشغال بسیار کم 
  • ماندگاری بالای رنگ پروفیل و تضمین رنگ تا ۵۰ سال
  • نصب و اجرای آسان

زیبایی 

قاب بندی های این نوع پارتیشن با ظرافت در فرآیند تولید به وجود می آید و از این جهت بسیار زیبا هستند. همچنین پروفیل آلومینیوم آن کاملا با کیفیت تولید شمش جهانی و در مراحل و کوره های مختلف بعمل می آید در نتیجه پروفیل حاصل دارای بالاترین کیفیت، سختی و زیبایی بوده و همچنین نوع آنادایز رنگ آن به زیبایی این محصول افزوده است. 

پارتیشن شیشه ای

استحکام هر محصول بیشتر بستگی به استراکچر تشکیل دهنده آن دارد و هر چه محصولی دارای اسکلت محکمتری باشد در نتیچه محصول دچار اشکال سازه ای نشده و دارای مقامت بیشتری خواهد بود. در این محصول به دلیل کیفیت بالای پروفیل آلومینیوم تشکیل دهنده آن و همچنین اتصالات قوی، مقاومت بسیار بالایی وجود دارد. و البته در مدلهای از پارتیشن های شیشه ای چوبا فرم در قسمت اتصال به کف داکتی مقاوم نیز تعبیه شده تا علاوه بر استفاده های کاربردی ضربه گیر نیز باشد.

استحکام پارتیشن شیشه ای آلومینیوم استیل

قابلیت بسیار بالای آکوستیک 

شاید یکی از جالبترین و مهمترین خصوصیات این محصول درصد بالای مهار صوت میباشد . این نوع دیوایدر (تقسیم کننده) شیشه ای بر خلاف ظرافت ظاهری دارای استانداردهای بسیار بالای آکوستیک است و شاید بتوان گفت درصد مهار صوت این محصول را از تمامی مدلهای پارتیشن بسیار بیشتر میباشد و این قابلیت زمانی برای ما جذاب تر میشد که ما با دیواره ای قطور این قابلیت آکوستیک را ایجاد نکرده ایم و تنها یک پارتیشن با قطر ۵ سانتیمتر دارای چنین قابلیتی است. لذا کاربرد این پارتیشن در سالن های کنفرانس سنترال که در وسط یک محیط ایجاد میگردد بسیار زیاد است.

تولید پارتیشن شیشه ای آلومینیوم استیل

در ساخت پارتیشن شیشه ای دراین نوع دیوایدر پس از اندازه گیری بوسیله کارشناسان تبدیل به ابعاد تولید شده و بصورت مکانیزه در کارخانه تولید و اسمبل (سرهمبندی) میگردد ، تا با طرح کار، قبل از ارسال کاملا تطبیق نماید و سپس پارتیشن در مقاطع قابل حمل را اسمبل (جدا سازی) شده و به محل پروژه حمل میگردد تا نصب گردد . این مراحل کار موجب میگردد تا محصول در کمترین زمان ممکن در محص نصب گردد و این قابلیت از تولید مدولار بدست می آید چرا که در نوع تولید قطعات دارای شیوه و اتصالات هم خانواده هستند و براحتی میتوان آن را جمع و یا باز نمود در تولید مدولار میتوان بنا بر نیاز پس از تحویل و نصب کار ، باز هم قطعات جدیدی در طرح دلخواه به پارتیشن قبلی اضافه و یا از آن کم کرد.

امکان جابجایی و نصب مجدد

سختی و کیفیت بالای پروفیلهای استفاده شده در این پارتیشن ها و همچنین قابلیت اسمبلینگ مدولار به ما این امکان را میدهد تا در صورت جابجایی محل و تغییر در تیغه چینی امکان استفاده و نصب مجدد پارتیشن بدون کوچکترین آسیب ، وجود داشته باشد . همچنین با این روش ازهزینه مجدد جلوگیری می شود. این قابلیت در این محصول بسیار مهم است چرا که این نوع پارتیشن شیشه ای دارای مقاموت بالا میباشد و میتوان برای سالها ، با انتقال آن به محل مورد نظر آنرا مجددا اسمبل کرده و مورد استفاده قرار داد.

بالاترین نور دهی 

پارتیشن شیشه دارای بالاترین عبور نور در میان پارتیشن های شیشه ای مستحکم میباشد . یعنی اینکه در پارتیشن هایی با استحکام دیوار و این نوع به سبب داشتن پروفیل ظریف دارای نوردهی بسیار بالایی است .

سطح اشغال بسیار کم 

پارتیشن شیشه ای آلومینیم استیل دارای پروفیلی به قطر ۵ سانتیمتر میباشد و با این سطح اشغال طرح های بسیار متنوع و در وسعت نامحدود میتوانند از این محصول بهره گیری کنند؛ چرا که یکی از محسنات و برتری این پارتیشن همین ضخامت پایین در عین دارا بودن مقاومت بسیار بالا میباشد . پس میتوان از این محصول با کمترین پرت فضا استفاده کرد

ماندگاری بالای رنگ پروفیل و تضمین رنگ تا ۵۰ سال

علاوه بر استحکام و سختی این محصول در رنگ پذیری و ماندگاری، رنگ کوره ای آن نیز بسیار مقاوم می باشد. پروفیلهای استفاده شده در پارتیشن های شیشه ای پازل ستاپ در آزمونهای مختلفی تست خود را به خوبی پس داده است . این پارتیشن به دو گونه ارایه میگردد. نوع اول رنگ پودری کوره ای میباشد که در سالن های رنگ مکانیزه و استاندارد پروفیل رنگ شده و ارائه میگردد و در نوع دوم رنگ پروفیل را به شیوه آنادایز به رنگ دلخواه درمی آوریم که در این شیوه درجه مقاوت آن نیز بسیار بالاتر از رنگ پودری خواهد بود و از طرفی از زیبایی و درخشش خاصی نیز برخوردار خواهد بود.

قیمت پارتیشن شیشه ای آلومینیوم استایل

قیمت پارتیشن های شیشه ای آلومینیوم نسبت به کیفیت پروفیل و سیستم نصب و تولید و کیفیت شیشه های مصرفی متفاوت است . پروفیلهای چوبافرم به سبب کیفیت مرغوب و همچنین شیوه های تولید و نصب دقیق دارای زیبایی خاصی میباشد و از محصولات مرغوب و بسیار با دوام بشمار می آید و البته قیمت این دیوایدر ها متر مربعی محاسبه میشود . که در حالت پایه قیمت هر متر مربع ۳۳۵ هزارتومان میباشد .که آپشن هایی مانند دو جداره بودن شیشه ها و ... روی قیمت تاثیر خواهد داشت.

قیمت پارتیشن شیشه ای آلومینیوم استایل

مشخصات شیشه های پارتیشن شیشه ای سایمون glass partition

در این محصول از شیشه های دو جداره در ضخامت ۲۶ میلیمتر که دارای دو لایه شیشه ۶ میلیمتر سیکوریت و گاز آرگون میانی است استفاده می شود. این نوع شیشه برای فضاهایی استفاده میگردد که میخواهیم بالاترین درصد آکوستیک را داشته باشیم که در این حالت این محصول این قابلیت را با بالاترین حالت ممکن ایجاد مینماید. و البته باید مد نظر داشت که شیشه های دو جداره برای پارتیشن هایی بکار گرفته میشود که تمام قد بوده و پارتیشن تا سقف ادامه پیدا میکند چرا که برای پارتیشن های شیشه ای کوتاه، شیشه دو جداره کاربردی ندارد . شیشه های تک جداره در ضخامت و ۱۲و ۸ میلیمتری استفاده میشوند که برای آنها از شیشه های فلوت و مرغوب استفاده میگردد و برای پارتیشن هایی استفاده میگردد که یا بصورت نیم قد و کوتاه میباشد و درصد کامل آکوستیک محیط مد نظر نمی باشد که در این حالت منطقی است که به ضخامت شیشه بیافزاییم و از شیشه تک جداره استفاده کنیم.

فرآیند فروش و برآورد قیمت پارتیشن شیشه ای آلومینیوم استایل ( سایمون) glass partition

بعد از تماس کارفرما با گروه چوبا فرم یکی از کارشناسان شرکت توضیحات کاملی را بصورت تلفنی ارائه میدهد. در این مذاکره تلفنی کارشناس کلیه قابلیتهای این محصول را به خریدار ارائه داده و ضمن صحبت، اطلاعات کاربردی در رابطه با نیاز کارفرما را نیز دریافت میکند. چرا که شاید بر حسب کاربری و نیازی که کارفرما اعلان میکند بتوان از دیگر محصولات چوبا فرم بهره گرفت. پس از بررسی و اطمینان نسبی از نظر کارفرما، کارشناس برای بازدید حضوری به محل اعزام شده پلان ازبیلت و یا نقشه موجود محیط را بر میدارد تا طراحی اولی انجام گردد. در این مرحله کارشناس طرح تیغه چینی و برآورد اولیه را به کارفرما ارائه داده و پس از تایید کارفرما، در مرحله قبل از تولید خریدار رنگ و قاب بندیهای پارتیشن خود را با کمک طراح و کارشناس نهایی میکند و پس از چند روز محصول تولید شده به محل انتقال یافته و نصب میگردد.

نظرات

نظر خودتان را بنویسد