پارتیشن تک جداره

پارتیشن تک جداره به دلیل ارزان تر بودن و تنوع بالا و همچنین نصب سریع و آسان یکی از انواع پرطرفدار پارتیشن است. قیمت پارتیشن تک جداره در مقایسه با پارتیشن دوجداره کمتر است.

یکی از بهترین و رایج ترین روش های جداسازی و تقسیم فضا استفاده از پارتیشن تک جداره میباشد. اگر به دنبال راهی برای کاهش هزینه های جداسازی محیط کار خود هستید و یا زمان کافی برای دیوار کشی قسمت های داخلی ساختمان ندارید، استفاده از پارتیشن تک جداره بهترین راه برای تقسیم بنده فضا است. متریال به کار رفته در پارتیشن تک جداره نسبت به پارتیشن دوجداره ارزان تر بوده و از این جهت میتواند برای فضاهایی که نیاز به ویژگی های پارتیشن دوجداره ندارند مناسب باشد.

طراحی و اجرای پارتیشن تک جداره میتواند ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی اتفاق بیفتد به علاوه نصب پارتیشن های تک جداره نسبت به سایر پارتیشن ها بسیار آسان تر است از این رو است که بسیاری از افراد ترجیح میدهند جهت تقسیم بندی فضا از پارتیشن تک جداره استفاده نمایند.

تنوع در پارتیشن های تک جداره بسیار بالاست. با انواع متریال و طرح ها و رنگ ها میتوان پارتیشن های تک جداره را طراحی و تولید نمود از این رو مناسب ترین قیمت پارتیشن را نیز میتوان در میان پارتیشن های تک جداره مشاهده نمود. به عبارت دیگر پارتیشن تک جداره میتواند یک گزینه مناسب برای افرادی باشد که در منابع مالی و زمانی خود محدودیت دارند.

 پارتیشن تک جداره MDF

پارتیشن تک جداره ام دی اف رایج ترین نوع پارتیشن تک جداره است. به سبب زیبایی، تنوع، قیمت مناسب این پارتیشن و همچنین نصب سریع و آسان آن بسیاری ترجیح میدهند این نوع پارتیشن را برای تقسیم بندی فضای خود استفاده کنند.

اجزای پارتیشن تک جداره MDF عبارت است از:

  • ستون های آلومینیومی که به آنها "کلاف" گفته می شود.
  • رابط بین ستون ها که "قید" نامیده می شوند.
  • "ام دی اف" که جهت پر کردن فضای بین ستون ها استفاده می شود

پارتیشن تک جداره شیشه ای

یکی از ضعف هایی که پارتیشن تک جداره نسبت به پارتیشن دوجداره دارد، عایق نبودن نسبت به صداست پارتیشن تک جداره شیشه ای علاوه بر این که مزیت های ارزان تر بودن و نصب آسان را دارد، این مشکل را نیز برطرف نموده با استفاده از شیشه سکوریت در ساختار پارتیشن تک جداره میتوانیم عایق بودن نسبت به فضا را ایجاد کنیم.

پارتیشن شیشه ای برای مکان هایی که در آن ها وجود نور طبیعی کافی اهمیت دارد نیز مناسب است به علاوه وجود یک پارتیشن تک جداره شیشه ای باعث میشود فضا دلباز شده و بزرگ تر نشان داده شود.

در بسیاری از محیط های کاری شفافیت یک اصل مهم به حساب می آید و ماهیت کار به گونه ای است که کارمندان میبایست با یکدیگر ارتباط دیداری داشته باشند، پارتیشن تک جداره شیشه ای برای این محیط ها نیز مناسب است.

مقایسه بین پارتیشن تک جداره با دوجداره

عرض پارتیشن در هر دو مدل ۱۰ سانتی متر و ارتفاع استاندارد آن ۲۱۰ سانتی متر می باشد.ارتفاع پارتیشن قابلیت افزایش تا سقف محیط و یا حتی کاهش به اندازه دلخواه را دارا می باشد، چه در پارتیشن تک جداره و چه در پارتیشن دوجداره

درپارتیشن تک جداره، اتصالات نمای خارجی دارد که این یکی از مزیت های این نوع پارتیشن است زیرا اتصالات خارجی جابجایی و انتقال را به مراتب ساده تر و سریع تر میکند و برای قسمت هایی که بصورت موقت در نظر گرفته شده است بسیار مناسب است اما اتصالات پارتیشن دوجداره نمای خارجی ندارد و داخل زمین و درون ساختار پارتیشن کار میشود.

غیر از تفاوت های ظاهری این دو پارتیشن میتوان به عایق تر بودن پارتیشن دوجداره نسبت به گرما و صدا در مقایسه با پارتیشن تک جداره اشاره نمود. به طبع وجود دو دیواره (جداره) باعث میشود که سر و صدای کمتری از یک محیط به محیط دیگر منتقل شود و همچنین تمهیداتی که میتوان در طراحی و ساخت پارتیشن دوجداره برای عایق کردن در نظر گرفت، در پارتیشن تک جداره محدود تر است.

قیمت پارتیشن تک جداره

قیمت پارتیشن تک جداره بسته به نوع متریالی که در آن به کار رفته و سفارشی که کارفرما میدهد متفاوت است شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره قیمت پارتیشن تک جداره با ما تماس بگیرید.

قیمت پارتیشن

نظرات

نظر خودتان را بنویسد