پارتیشن اداری

پارتیشن اداری در چوبا فرما به چند دسته تقسیم میشود که هر کدوم مزایایی خاص خودش داره که به صورت کامل و مفصل جداگانه براتون توضیح میدم

پارتیشن اداری امروزه یکی از رایج ترین ابزاری است که برای طراحی یک فضای مناسب در مکان های اداری به کار میرود معمولا فضاهای دردسترس صاحبان کسب و کار محدود بوده و طبق نیاز آنها طراحی و تقسیم بندی نشده است از این رو صاحبان کسب و کار برای رفع نیاز خود در راستای استفاده بهینه از فضای در اختیار از روش پارتیشن بندی اداری استفاده مینمایند. 

انعطاف و تنوعی که در طراحی و اجرای پارتیشن اداری وجود دارد باعث شده که این روش نیاز اکثر کسب و کارهای موجود را جهت تقسیم بندی فضا رفع نماید. برخی از فضاهای اداری نیاز به حریم های کاملا بسته و عایق نسبت به صدا دارند و برخی نیز دقیقا برعکس این فضاها نیاز دارند که افراد سازمان همیشه با یکدیگر ارتباط دیداری و یا شنیداری داشته باشند. وجود انواع پارتیشن های اداری این نیازها را رفع نموده و بهره وری بسیاری از سازمان ها را به تنهایی بالا برده است.

 

پارتیشن اداری

مزایای استفاده از پارتیشن اداری

پارتیشن بندی اداری نسبت به سایر روش ها دارای مزایایی میباشد که اکثر سازمان ها ترجیح میدهند از این روش استفاده کنند. برخی از این مزایا عبارتند از:

  • هزینه کمتر و مقرون به صرفه بودن
  • کاربردی بودن پارتیشن اداری در امر تقسیم بندی فضا
  • ایجاد حریم ساکت و خصوصی برای محیط اداری در صورت نیاز
  • استفاده بهینه از فضا
  • امکان اعمال سلایق کارفرما در نحوه طراحی، چینش و تقسیم بندی فضا
  • بالابردن ایمنی فضای اداری 
  • عایق شدن فضا نسبت به گرما
  • جلوگیری از خطر ابتلا به بیماری های واگیر دار با محصور کردن فضای هر کارمند
  • نصب و جا به جایی آسان
  • ایجاد ظاهر مناسب و خوشایند برای کارمندان و مراجعان در فضای اداری

انواع پارتیشن های اداری

هر سازمانی به فراخور نیاز و ماهیت کارش میتواند از انواع پارتیشن های موجود در بازار استفاده نماید. در اینجا ما چند نوع از پارتیشن هایی که به صورت رایج در فضای اداری استفاده میشوند را ذکر کرده و توضیح مختصری از هرکدام ارائه می کنیم.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای یکی از مناسب ترین انواع پارتیشن برای فضاهای اداری است؛ به خصوص در مشاغلی که شفافیت در آن ها از اهمیت بسزایی برخوردار است. مشاغلی که پایه و اساس آن ها کار گروهی و وجود روحیه تیمی است میتوانند از مزایای پارتیشن شیشه ای بهره مند شوند. به علاوه به این دلیل که پارتیشن شیشه ای از ورود نور جلوگیری نمیکند، بهره گیری از نور طبیعی جهت صرفه جویی در مصرف برق و همچنین ایجاد یک فضای دلباز نیز، یک مزیت دیگر برای پارتیشن شیشه ای به حساب می آید. مزیت دیگر پارتیشن شیشه ای وجود تنوع در انواع آن است. در واقع اگر شما پارتیشن شیشه ای را برای تقسیم بندی فضای خود انتخاب کرده اید مجبور نیستید که الزاما از شیشه های ساده برای تقسیم بندی فضای خود استفاده کنید. وجود انواع پارتیشن شیشه ای مات، پارتیشن با شیشه رنگی، پارتیشن شیشه همراه با چوب و... در زمینه انتخاب چگونگی طراحی فضا به شما حق انتخاب میدهد.

در این مقاله در مورد اینکه چرا پارتیشن اداری شیشه ای را برای فضای اداری انتخاب می کنید؟

 

پارتیشن شیشه

پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره به دلیل داشتن ضخامت بالا و همچنین تنوع در طراحی یکی از پرطرفدارترین انواع پارتیشن به حساب می آید. برخی بر این باورند که پارتیشن دوجداره تنها برای فضاهایی که نیازمند سکوت هستند مناسب است. این یک باور غلط است چراکه پارتیشن دوجداره علاوه بر عایق بودن نسبت به صدا نسبت به گرد و غبار و گرما نیز عایق است. به علاوه با تنظیم ارتفاع این پارتیشن ها یا بکارگیری شیشه در طراحی این پارتیشن ها میتوان فضای مناسب را برای مشاغلی که در آن ها ارتباط مداوم کارمندان با یکدیگر ضروری است به وجود آورد. با استفاده از پارتیشن های دوجداره شما میتوانید در مصرف انرژی های گرمایی و برق نیز صرفه جویی کنید چرا که با قرارگیری کرکره میان شیشه های پارتیشن های دوجداره شیشه ای امکان تنظیم نور نیز وجود دارد.

 

پارتیشن دوجداره

پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن فلزی  یا همان پارتیشن آلومینیونی نیز در بسیاری از فضاهای اداری کاربرد دارد. چراکه این پارتیشن  دارای مقاومت بالایی در برابر ضربات بوده و همچنین ایمنی بالایی در برابر آتش سوزی دارند. یک پارتیشن آلومینیومی توانایی مقاومت در برابر 4 ساعت آتش سوزی را دارا میباشد. این یک نکته بسیار حائز اهمیت برای افرادیست که میخواهند فضای اداری خود را تقسیم بندی کنند. بسیاری از آنها اسناد و مدارکی در سازمان خود دارند که نگهداری صحیح از آنها برایشان حیاتیست. اما انواع روش های تقسیم بندی نمیتواند ضمانتی بر این باشد که در صورت بروز حادثه آتش سوزی این مدارک در امان بمانند. از این رو آنها از پارتیشن آلومینیومی استفاده مینمایند.

همچنین مکان های پر رفت و آمدی نظیر بیمارستان ها، درمانگاه ها، دادگاه ها، ادارات دولتی و... نیز از این نوع پارتیشن برای تقسیم بندی فضای خود استفاده میکنند. چرا که وجود تعداد زیاد مراجعه کننده آنها را ملزم میدارد که از متریالی مقاوم در فضای اداری خود استفاده نمایند پارتیشن فلزی نیاز آنها را در این زمینه رفع می نماید.

پارتیشن آلومینیومی

قیمت پارتیشن اداری

قیمت پارتیشن اداری بستگی به مواد اولیه که در آن به کار رفته است متفاوت می باشد. در واقع فاکتورهای متعددی بر قیمت پارتیشن اثر می گذارند. یکی از عوامل موثر بر قیمت پارتیشن، تک جداره یا دو جداره بودن آن است. عوامل دیگری همچون متریال به کار رفته و نحوه طراحی نیز در تعیین این قیمت سهیم میباشند.

قیمت پارتیشن اداری دو جداره ام دی اف از 370هزار تا 650 هزار تومان در سال 97 تعیین می شود.قیمت پارتیشن تک جداره ام دی اف از 250 هزار تا 850 هزار تعیین می شود.پارتیشن دوجداره آلومینیومی اختصاصی از متری 650 هزار تومن تا 850 هزار تومان می باشد پارتیشن تک جداره شیشه ای فریم لس از 250 هزار تا 400 هزار تومان می باشد.در پارتیشن دو جداره آلومینیومی و شیشه و فرم لس یراق درب جداگانه محاسبه می شود.

پارتیشن اداری چوبافرم

تیم طراحی و اجرای پارتیشن های چوبافرم با تکیه بر تجربه و تخصص خود در این زمینه، این امکان را به کارفرمایان میدهند که در نحوه طراحی و ظاهر پارتیشن های اجرا شده اعمال نظر نموده و در پایان پروژه فضایی مطابق با میل و سلیقه خود از تیم چوبافرم تحویل بگیرند. از این رو تیم چوبافرم با بکارگیری جدیدترین تکنولوژی در طراحی و تولید پارتیشن های اداری خود توانسته است رضایت هرچه بیشتر مشتریانی که تا کنون به این مجموعه اعتماد کرده اند را جلب نماید.

نظرات

نظر خودتان را بنویسد