دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی یکی از قسمت های طراحی داخلی است. همیشه مبحث دکوراسیون داخلی یکی از چالش زا ترین بخش های طراحی بوده به دلیل آنکه عامل های بسیار زیادی در این امر دخیل هستند.نکته مهم در طراحی دکوراسیون البته بعد از سلیقه، ارتباط بخش های مختلف منزل و یا محل کار است قسمت هایی که میان آنها باید ارتباط برقرار کرد از جمله اتاق نشیمن، حال پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی در منازل مسکونی می باشد.

 

قبل از طراحی داخلی

 

اهمیت دکوراسیون داخلی در محیط های اداری

دکوراسیون داخلی در محیط های اداری و تجاری علاوه بر مواردی که در طراحی داخلی و مسکونی رعایت می شود باید نکاتی مانند:حجم تردد افراد، مخاطبان شغل ساکن نیز رعایت شود.فضایی که به کارمندان تعلق می گیرد با توجه به وظایفی که به عهده دارند متفاوت است پس نیاز است برای هر کدام فضای خصوصی و یا حداقل نیمه خصوصی در نظر گرفت تا در کمال آرامش به کارهای خود برسند. برای اینکه کارمندان تمرکز خوبی داشته باشند باید برای آنها حریم خصوصی در نظر گرفت با پارتیشن های با ارتفاع کم به تفکیک فضا بپردازیم و از مبلمان های مخصوص در جهت چیدمان دفتر کار خود استفاده کنید.

 

طراحی دکوراسیون اداری در چوبا فرم

 

اهمیت سازگاری اجزا در دکوراسیون داخلی

برای طراحی دکوراسیون  قبل هرچیز باید فضای محیط را به عنوان یک کل در نظر گرفت. این پیش‌فرض باعث می‌شود که دکوراسیون داخلی طراحی شده در انتهای کار از انسجام و پیوستگی برخوردار باشد.

بنابراین لازم برای تمام محیط یک سبک مشترک و قالب هماهنگ به صورت سراسری اجرا شود.

منظور از یک سبک مشترک اجرا کردن آن نیست که تمام اجزای ساختمان مثل هم باشند؛ بلکه باید مکمل یکدیگر باشند و تفاوت‌هایشان کلیت دکوراسیون  را تقویت کند.


معمولاً برای این موضوع از رنگ‌ها به عنوان یک راه حل عالی برای برقراری ارتباط بین عناصر مختلف استفاده می‌شود. به عنوان مثال با انتخاب سه یا چهار رنگ نزدیک به هم می‌توان یک پیوستگی دیداری بین عناصر مختلف دکوراسیون داخلی برقرار کرد.ما در یک مقاله به طورجداگانه در مورد اهمیت طراحی منزل صحبت کرده ایم.

 

دکوراسیون داخلی

 

 

طراح دکوراسیون داخلی چه کاری انجام می دهد

طراح داخلی کسی است که برای طراحی یک فضا استخدام می شود در حالی که این کار به نظر می رسد راحت باشد انتخاب رنگ و قرار دادن مبلمان کار دشواری نیست. اما در کل طراح دکوراسیون داخلی وظیفه مهم ترازاین موارد دارد آنها می توانند برای بازسازی یک اتاق در خانه یا برای کمک به فضا سازی استخدام شوند. کمک گرفتن از طراح داخلی باعث می شود که از فضای مورد نظر بیشترین استفاده کنید و طراحی آنها باعث خطرات داخلی نمی شود از ایمن بودن طراحی اطمینان داشته باشید.